progressivefm.lv

Radio – toreiz un tagad

Kāpēc vajadzētu atskaņot mūziku darbavietā?

Uzņēmumu un cilvēkresursu vadītāju vidū vienmēr viens no aktuālākajiem jautājumiem ir bijis par to, kā celt darba produktivitāti. Parasti tiek ieviesti dažādi dārgi un bieži vien nepopulāri darba efektivitātes veicināšanas pasākumi, kas tāpat nekādu labumu nedod, taču ir pieejams pavisam vienkāršs un lēts risinājums – mūzikas atskaņošana darba vietā. Varbūt sākumā varētu šķist, ka nekādu lielo ietekmi tas nevarētu radīt, taču dažādi pētījumi pierāda pretējo. Mūzika ļoti labvēlīgi var ietekmēt darbinieku sniegumu un radīt pozitīvu gaisotni darbavietā.

Ko darbiniekiem dod mūzika?

Jau piecdesmitajos gados tika veikti pirmie pētījumi par mūzikas un dažādu skaņu ietekmi un smadzeņu darbību un cilvēka spējām. Jau šajā laikā tika izpētīts, ka mūzika cilvēku tiešām spēj spēcīgi ietekmēt un ka tam ir liela nozīme arī darba spēju un produktivitātes veicināšanā. Mūsdienu pētījumi skaidri parāda to, ka mūzika spēj nomierināt cilvēku, mazināt stresu un pat ārstēt depresiju un citas garīgās saslimšanas. Citi pētījumi parāda, ka mūzika ietekmē to, kā cilvēks skatās uz dzīvi, lietām un tajā skaitā arī savu darbu. Ja cilvēks ir mierīgs, nosvērts un pozitīvi domājošs, ir tikai loģiski, ka viņš spēj labāk un produktīvāk veikt savus darba pienākumus Suomi rahaa 24h, neatkarīgi no tā, vai viņš veic fizisku vai intelektuālu darbu.

Kādu mūziku izvēlēties atskaņot darbavietā?

Tomēr jāsaprot, ka mūzika ir ļoti dažāda un arī tās ietekmes uz cilvēku ir dažādas. Pozitīvu ietekmi cilvēkam dod patīkama mūzika. Tas, kas darbiniekiem patīk, protams, ir gaumes jautājums, bet ir dažas vadlīnijas, kas attiecas uz mūzikas atskaņošanu darbavietā. Pirmkārt, jāņem vērā, ka dziesmu vārdi var mazināt koncentrēšanās spējas, jo domas tiek novirzītas un cilvēks sāk domāt par dziesmas tekstu, tāpēc ja darbs prasa fokusēšanos un koncentrēšanos, labāk izvēlēties instrumentālās mūzikas skaņdarbus vai mūziku neatskaņot vispār. Mūzika ar vārdiem, savukārt būs piemērota vienmuļa darba darītājiem, jo tā padarīs darbu interesantāku un tas veiksies raitāk. Noteikti nevajadzētu atskaņot pārāk skaļu vai agresīvu mūziku, jo tas var radīt negatīvas emocijas darbiniekos. Visbiežāk darbavietās tiek atskaņota klasiskā mūzika vai nomierinoša, lēna instrumentālā mūzika, taču ļoti bieži tiek arī vienkārši atskaņota kāda radiostacija, pret ko darbinieki parasti neiebilst.

Kas jāzina par mūzikas atskaņošanu darba vietā?

Ar mūzikas atskaņošanu darbavietā gan ir jāuzmanās. Mūzikas atskaņošanai birojā, darba vietā, vai ražotnē ir nepieciešama atļauja, ja uz atskaņoto mūziku attiecas autortiesības. Arī tad, ja tiek atskaņota mūzika radio, šī atļauja ir nepieciešam, citādāk tiek pārkāptas autortiesības un mūzikas autors nesaņem autoratlīdzību. Lai nenāktos maksāt sodu, noteikti ir jāsazinās ar autortiesību sargājošajām institūcijām un jāsaņem atļauja mūzikas atskaņošanai.

Rakstā ieķļautā informācija ņemta no portāla alfalainaa.fi