progressivefm.lv

Radio – toreiz un tagad

Kļūstiet par labāku kolēģi savā darba vietā

Starp daudziem jūsu karjeras aspektiem, kurus jūs spējat kontrolēt ik dienas, jūsu kolēģi, ar kuriem kopā strādājat, ne vienmēr ir vieni no tiem. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir jūsu paši mīļākie cilvēki pasaulē vai vienkārši kolēģi, ar kuriem sazināties birojā tikai darba jautājumos, jūsu spēja sazināties ar viņiem pozitīvā veidā ir viena no jūsu karjeras panākumu atslēgām. Jūsu iespējas atstāt pozitīvu iespaidu uz saviem kolēģiem patiesībā ir teju bezgalīgas, tad kāpēc neizmantot kādu no tām un jau šodien nekļūt par labāku kolēģi savā darba vietā?

Kaut arī katra darba vide var būt atšķirīga, piedāvājam ieskatam piecus dažādus veidus, kā kļūstot par labāku kolēģi, vienlaikus veidot ar viņiem arī pastāvīgas un draudzīgi koleģiālas attiecības.

1. Ik rītu sveiciniet savus kolēģus ar jautru “Labrīt!”
Un bez izņēmuma – katru darba dienas rītu. Vai jūs mēdzat klusām ienākt birojā, acīm vērstām uz zemi, nošļukušiem pleciem, kājas velkot pa grīdu it kā aiz sevis un nekavējoties uzsākat darbu, pat nesasveicinoties? Ja tā, tad jūs, iespējams, būsiet jau pamanījuši, ka kolēģi jūs ignorē vai izvairās no kontakta ar jums. To visu var vērst par labu ar vienkāršu ieradumu no rītiem sveicināt ikvienu, ko sastopat savā ceļā, kad ierodaties birojā no rīta vai kad uzsākat savu maiņu. Tas ir pārsteidzoši, cik ātri šāda mazā pieklājība spēj atkausēt vēsās darba attiecības.
2. Jautājiet pēc kolēģu viedokļiem un padomiem.
Cilvēkiem patīk, ja jūs interesējieties par viņu viedokli kādā jums svarīgā jautājumā. Kāpēc gan nākamreiz sagatavojot kādu ziņojumu, nepajautāt kādam kolēģim, kā viņam šķiet, ko vēl jūs varētu iekļaut šī ziņojuma saturā, lai tas sasniegtu nospraustos mērķus. Vai arī painteresējieties par kolēģa viedokli, kā jums vajadzētu rīkoties ar situāciju X attiecībā uz projektu Y (creditos en efectivo 1000). Pēc saņemtā viedokļa vai padoma sirsnīgi pasakiet paldies, pat tad, ja idejas, kuras saņēmāt jums būs maz noderīgas.
3. Apgūstiet vienkāršo sarunu mākslu.
Brīvos brīžos pie kafijas tases apjautājieties saviem kolēģiem par viņu interesēm – viņu iecienītāko mūziku, filmām, grāmatām, varoņiem, vaļaspriekiem un tamlīdzīgi. Nodemonstrējiet viņiem patiesu, neviltotu interesi un drīz vien viņi jutīsies ērti jūsu sabiedrībā. Runājiet par savām interesēm ārpus biroja, kad jūtat, ka gadījums ir piemērots, tomēr neieslīgstiet pārāk smalkās detaļās, darbs tomēr paliek darbs. Tas atgādinās cilvēkiem, ar kuriem jūs strādājat, ka arī jūs vispirms esat cilvēks, nevis tikai kolēģis vai darba devējs.
4. Izvairieties no tenkām un kolēģu aprunāšanas.
Jūs noteikti personīgi nevēlaties, lai kāds runātu par jums aiz muguras, tāpēc jūs sapratīsiet, ka arī citi kolēģi jūtas tieši tāpat. Kad kāds kolēģis sāk izplatīt tenkas par kārtējo biroja pārīti vai gaidāmo vadības uzbrukumu, atbildiet vienkārši ar vienu frāzi “Tiešām?” un uzreiz nomainiet tēmu vai atgriezieties pie pienākumu veikšanas. Ja jūs nereaģēsiet uz tenku izplatītāju, jūs nebūsiet pielējis eļļu ugunij un tenkotājs dosies prom, savukārt, jūs citu kolēģu acīs saglabāsiet uzticību un cieņu.
5. Laicīgi atbildiet uz kolēģu zvaniem un e-pastiem.
Lai uzturētu labas attiecības ar kolēģiem darba vidē, labs starta punkts ir pareizas biroja etiķetes ievērošana. Aizņemtiem cilvēkiem nav nekas apgrūtinošāks kā viņu e-pastu un tālruņa zvanu ignorēšana stundām vai pat dienām ilgi. Jūsu klusums ne tikai padara viņu darbu grūtāk izdarāmu, tas arī it kā klusi nosūta viņiem nepatīkamu vēstījumu no jums: man tas nav svarīgi, tiec galā pats.

Padomi tapuši sadarbībā ar www.rapidos24.mx.