progressivefm.lv

Radio – toreiz un tagad

Labākās mūzikas straumēšanas vietnes

Tradicionālais radio mūsdienās vēl joprojām ir ļoti populārs un pieprasīts klausītāju vidū, jo pateicoties tā pārraidīšanas veidam, klausīties radio ir iespējams gandrīz visur, turklāt bez maksas, taču īpaši jauniešu vidū arvien lielāku popularitāti gūst mūzikas straumēšanas vietnes un interneta radio stacijas. Arī mūzikas straumēšanas iespējas ir ļoti plašas un, pateicoties interneta pieejamībai, arī straumēt mūziku var gandrīz no jebkuras vietas pasaulē. Kādas tad ir populārākās straumēšanas vietnes un ko tās mums var sniegt?

SoundCloud

SoundCloud ir viena no lielākajām un arī populārākajām mūzikas straumēšanas vietnēm, galvenokārt tāpēc, ka tajā ir ļoti liela mūzikas daudzveidība, sākot no visiem labi zināmajiem mūzikas hitiem, līdz reģionālo un maz zināmo mūziķu darbiem. SoundCloud piedāvā ikvienam mūziķim iespēju augšupielādēt savu mūziku, tāpēc arī tajā iespējams atrast gandrīz jebko un jebkurai gaumei. Šeit mūziku var straumēt bez maksas, kas to padara par ļoti iecienītu interneta vietni.

Spotify

Spotify neapšaubāmi ir ļoti plaši zināma mūzikas straumēšanas vietne, kas pieejam dažādās platformās. Tieši šī ir vietne, kas daudziem nāk prātā, kad runa ir par mūzikas straumēšanu vispārīgi. Tajā atrodamas teju visas populāro izpildītāju dziesmas, kā arī daudzu mazāk zināmu mūziķu darbi. Spotify piedāvā arī vairākus mūzikas podkāstus un citas papildus iespējas. Šī straumēšanas vietne gan pamatā ir par maksu. Ir pieejama bezmaksas versija, kas piedāvā visai ierobežotas iespējas, bet par premium versiju, kas nodrošina augstas kvalitātes mūzikas straumēšanas iespējas ir jāmaksā.

Pandora

Pandora ir ne tikai mūzikas straumēšanas vietne, bet arī vieta, kur klausīties neskaitāmas interneta radio stacijas un podkāstus. Tā vietā, lai pats meklētu dziesmas un veidotu savus dziesmu sarakstus ir iespējams vienkārši izvēlēties savai mūzikas gaumei atbilstošu interneta radio staciju. Arī Pandora ir maksas vietne, taču pamata pakalpojums (ierobežots radio staciju skaits) pieejams arī bez maksas.

Last.fm

Last.fm ir lieliska mūzikas straumēšanas vietne, kur iespējams klausīties dažādu žanru mūziku, ko izpilda gan labi zināmi mākslinieki, gan arī mūziķi, kas vēl nav ieguvuši pasaules slavu. Tāpat tajā pieejami dažādi podkāsti un mūzikas ziņas. Šī straumēšanas vietne ir pieejama bez maksas, taču tad jārēķinās ar reklāmām mūzikas baudīšanas laikā. Par samaksu iespējams iegādāties premium versiju, bez reklāmām un ar plašākām mūzikas klausīšanās iespējām.

Google Play Music

Arī Google Play Music ir viena no labi zināmajām mūzikas straumēšanas vietnēm. Tāpat kā vairums straumēšanas vietņu, arī Google Play Music piedāvā iespēju klausīties daudzveidīgu mūziku online, taču tā ir vietne, kas piedāvā vispersonalizētāko pieeju klausītājiem. Google izmantotie algoritmi palīdz ikvienam klausītājam piemeklēt mūziku, līdz ar to, ir iespējams ne vien vienkārši klausīties savas mīļākās dziesmas, bet arī iepazīt jaunus izpildītājus, kas varētu būt tieši klausītāja gaumē. Šī kopumā ir arī viena no lētākajām mūzikas straumēšanas vietnēm.