progressivefm.lv

Radio – toreiz un tagad

Radio

Taupīšana nozīmē dažādas lietas dažādiem cilvēkiem un atkarībā no vairākiem faktoriem, piemēram, ienākumu, mājokļu situācijas vai darba stabilitātes, uzskati var būt ļoti atšķirīgi. Tas, kā cilvēki uztver naudas ietaupījumus, ir pavisam citāds, un tam ir liela nozīme, veidojot labvēlīgus finansiālos lēmumus. Par to vairāk runā portāls https://www.credit247.ro/imprumut-rapid/.

Lai gan lielākā daļa cilvēku uzskata, ka visa veida naudas ietaupījums ir laba ideja. Ilgtermiņā tā var būt labāka izvēle, jo ietaupāt vairāk naudas. Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu mainīt savus taupīšanas modeļus vai samazināt finansiālos ieradumus. Tas vienkārši nozīmē, ka ar ietaupījumiem būtu jārīkojas saprātīgi un atbildīgi, lai neradītu dzīves kvalitātes kritumu vai pat dārgākas izmaksas.

Labs veids, kā ietaupīt naudu, ir noteikt skaidrus mērķus. Neatkarīgi no tā, vai tā pāriet uz labāku dzīvesvietu, citu pilsētu vai valsti, jūsu vai jūsu bērna izglītību, pensiju un tā tālāk, ietaupīt ir daudz vienkāršāks, ja jums ir mērķis. Galvenais ir noteikt saprātīgus mērķus, kas palīdzēs jums uzlabot dzīves kvalitāti, vienlaikus ļaujot jums palielināt savus iekrājumus vai potenciālu nopelnīt. Tāpēc lielākajā daļā gadījumu ietaupījums izglītībai vai vērtīgāks īpašums ir laba ideja.

Taupīšana nav kaut kas, ko jūs vienkārši sākat kādā brīdī un apstājaties, kad aizejiet pensijā. Ņemot vērā savus ietaupījumus un izdevumu ieradumus, dažiem cilvēkiem konsultēšanas speciālisti ir vienīgais veids, kā ilgākā laika periodā pieņemt vislabākos lēmumus (împrumut pe termen lung). Tas ir īpaši svarīgi, ja jūs ietaupāt lieliem mērķiem, piemēram, pensionēšanās vecumam vai jauna īpašuma iegādei. Kad runa ir par ietaupījumu aiziešanai pensijā, ir daudz speciālistu, kas var sniegt lielisku padomu par to, kā ietaupīt un kā jūsu ietaupījumi ļaus jums dzīvot nākotnē.

Mēģiniet finansiāli kāpt uz augšu, nevis vienkārši sākt ietaupīt lieliem mērķiem. Piemēram, jūs varat sākt ietaupīt universitātei vai jaunam specializācijas kursam, kas ļaus jums nopelnīt vairāk naudas vai atrast jaunu darbu, kas sniedz labāku algu. Kad esat labākā finansiālā stāvoklī, jūs varat apsvērt iespēju ietaupīt lieliem mērķiem. Taču nospraudiet arī nelielus mērķus un pastāvīgi analizējiet to, kā jūs ietaupāt, un ko jūs varat darīt, lai kļūtu efektīvāki. Teiciens, ka nauda ir jātērē, lai iegūtu naudu darbojas joprojām. Vieni var izvēlēties ietaupīt pēc iespējas vairāk pie katras iespējas, kad tas jau kļūst par apsēstību, piemēram, skopumu lietām, kur nevajadzētu taupīt, piemēram, veselības apdrošināšanai, bērnu izglītībai u.c. Ir arī tādi cilvēki, kuri daudz labāk izprot dažādus aspektus, kas attiecas uz naudas taupīšanu. Tie rada noteiktus krājkontus u.c. lietas, kas var palīdzēt pārvaldīt ienākumus un vienkāršāk tos izlietot tad, kad tas ir nepieciešams vai lai sasniegtu noteiktus mērķus. Katram pašam ir jāzina, kādi mērķi katram ir tie svarīgākie, taču arī profesionāla finansiāla palīdzība var palīdzēt, kad vien tas ir nepieciešams.

Taupīšanai ir dažādas izpausmes un arī dažādi mērķi. Tomēr rezultātā ir jāiegūst kaut kas, kas ir to vērts vai nu finansiālā vai kādā citā ziņā. Katram ir savas primārās vajadzības, bet ir arī garīgās vērtības un veselība, kas dažreiz var prasīt neparedzētus izdevumus. Vieni var taupīt lielai mājai, bet aizmirst par veselības apdrošināšanu, līdz ar to riskējot ar to, ka kādreiz tiem nāksies maksāt lielas summas par saviem medicīniskiem izdevumiem. Taupīt noteikti ir ilgs process un var teikt, ka tas pat ir nepārtraukts, lai nodrošinātu stabilāku stāvokli finansiālā u.c. ziņā.

Starp daudziem jūsu karjeras aspektiem, kurus jūs spējat kontrolēt ik dienas, jūsu kolēģi, ar kuriem kopā strādājat, ne vienmēr ir vieni no tiem. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir jūsu paši mīļākie cilvēki pasaulē vai vienkārši kolēģi, ar kuriem sazināties birojā tikai darba jautājumos, jūsu spēja sazināties ar viņiem pozitīvā veidā ir viena no jūsu karjeras panākumu atslēgām. Jūsu iespējas atstāt pozitīvu iespaidu uz saviem kolēģiem patiesībā ir teju bezgalīgas, tad kāpēc neizmantot kādu no tām un jau šodien nekļūt par labāku kolēģi savā darba vietā?

Kaut arī katra darba vide var būt atšķirīga, piedāvājam ieskatam piecus dažādus veidus, kā kļūstot par labāku kolēģi, vienlaikus veidot ar viņiem arī pastāvīgas un draudzīgi koleģiālas attiecības.

1. Ik rītu sveiciniet savus kolēģus ar jautru “Labrīt!”
Un bez izņēmuma – katru darba dienas rītu. Vai jūs mēdzat klusām ienākt birojā, acīm vērstām uz zemi, nošļukušiem pleciem, kājas velkot pa grīdu it kā aiz sevis un nekavējoties uzsākat darbu, pat nesasveicinoties? Ja tā, tad jūs, iespējams, būsiet jau pamanījuši, ka kolēģi jūs ignorē vai izvairās no kontakta ar jums. To visu var vērst par labu ar vienkāršu ieradumu no rītiem sveicināt ikvienu, ko sastopat savā ceļā, kad ierodaties birojā no rīta vai kad uzsākat savu maiņu. Tas ir pārsteidzoši, cik ātri šāda mazā pieklājība spēj atkausēt vēsās darba attiecības.
2. Jautājiet pēc kolēģu viedokļiem un padomiem.
Cilvēkiem patīk, ja jūs interesējieties par viņu viedokli kādā jums svarīgā jautājumā. Kāpēc gan nākamreiz sagatavojot kādu ziņojumu, nepajautāt kādam kolēģim, kā viņam šķiet, ko vēl jūs varētu iekļaut šī ziņojuma saturā, lai tas sasniegtu nospraustos mērķus. Vai arī painteresējieties par kolēģa viedokli, kā jums vajadzētu rīkoties ar situāciju X attiecībā uz projektu Y (creditos en efectivo 1000). Pēc saņemtā viedokļa vai padoma sirsnīgi pasakiet paldies, pat tad, ja idejas, kuras saņēmāt jums būs maz noderīgas.
3. Apgūstiet vienkāršo sarunu mākslu.
Brīvos brīžos pie kafijas tases apjautājieties saviem kolēģiem par viņu interesēm – viņu iecienītāko mūziku, filmām, grāmatām, varoņiem, vaļaspriekiem un tamlīdzīgi. Nodemonstrējiet viņiem patiesu, neviltotu interesi un drīz vien viņi jutīsies ērti jūsu sabiedrībā. Runājiet par savām interesēm ārpus biroja, kad jūtat, ka gadījums ir piemērots, tomēr neieslīgstiet pārāk smalkās detaļās, darbs tomēr paliek darbs. Tas atgādinās cilvēkiem, ar kuriem jūs strādājat, ka arī jūs vispirms esat cilvēks, nevis tikai kolēģis vai darba devējs.
4. Izvairieties no tenkām un kolēģu aprunāšanas.
Jūs noteikti personīgi nevēlaties, lai kāds runātu par jums aiz muguras, tāpēc jūs sapratīsiet, ka arī citi kolēģi jūtas tieši tāpat. Kad kāds kolēģis sāk izplatīt tenkas par kārtējo biroja pārīti vai gaidāmo vadības uzbrukumu, atbildiet vienkārši ar vienu frāzi “Tiešām?” un uzreiz nomainiet tēmu vai atgriezieties pie pienākumu veikšanas. Ja jūs nereaģēsiet uz tenku izplatītāju, jūs nebūsiet pielējis eļļu ugunij un tenkotājs dosies prom, savukārt, jūs citu kolēģu acīs saglabāsiet uzticību un cieņu.
5. Laicīgi atbildiet uz kolēģu zvaniem un e-pastiem.
Lai uzturētu labas attiecības ar kolēģiem darba vidē, labs starta punkts ir pareizas biroja etiķetes ievērošana. Aizņemtiem cilvēkiem nav nekas apgrūtinošāks kā viņu e-pastu un tālruņa zvanu ignorēšana stundām vai pat dienām ilgi. Jūsu klusums ne tikai padara viņu darbu grūtāk izdarāmu, tas arī it kā klusi nosūta viņiem nepatīkamu vēstījumu no jums: man tas nav svarīgi, tiec galā pats.

Padomi tapuši sadarbībā ar www.rapidos24.mx.

Šķiet, ka mūsdienās teju katrs otrais cilvēks vēlas kļūt par uzņēmēju. Pēc ilgas plānošanas un prātošanas arī jūs esat izlēmis, ka varētu uzsākt sen izsapņoto biznesu. Jūs no visas sirds vēlaties būt pats sev par priekšnieku un kontrolēt savu profesionālā likteņa augšupeju. Tas patiesi izklausās varen pievilcīgi, un daudzi cilvēki to paveic itin veiksmīgi, taču, lai cik rožains šāds plāns neizklausītos pikavippi viikonloppuna, ir dažas lietas, kas jāzina, pirms jūs atsakāties no pašreizējā darba un pastāvīgiem ienākumiem, lai kļūtu pats par sava uzņēmuma īpašnieku.

Pieņemsim, ka jūs jau esat veicis izvēlētās darbības nišas pētījumu, uzzinājis, kas nepieciešams, lai veiksmīgi uzsāktu savu biznesu šajā jomā, un esat apspriedies ar citiem mazo uzņēmumu īpašniekiem vai neatkarīgiem uzņēmējiem, kas licis secināt, ka jums ir visas nepieciešamās zināšanas un attiecīgā personība, lai jūs būtu veiksmīgs. Tomēr pat tad mēs iesakām jums ņemt vērā šos dažus būtiskos soļus finanšu jautājumos, kas būtu jāievēro katram uzņēmuma īpašniekam.

Atdaliet personiskos bankas kontus no jūsu biznesa bankas kontiem.

Lai gan šis mazo uzņēmumu finanšu padoms var šķist gaužām vienkāršs, jūs būsiet pārsteigts, cik daudz mazo uzņēmumu īpašnieku ne tikai uzsāk uzņēmējdarbību savas mājas garāžā vai pagrabā, bet arī piesaista tai savu personīgo bankas kontu. Vēl pirms biznesa nodibināšanas, izveidojiet atsevišķu bankas kontu un turpmāk nekad nejauciet kopā biznesa un personīgos kontus.

Veiciet uzkrājumus personīgajā ārkārtas fondā.

Kad jūs uzsākat uzņēmējdarbību, jums būs nepieciešams daudz vairāk nekā vienkārši mazliet papildus naudas bankas kontā. Mēs iesakām vēl pirms darbības uzsākšanas, veikt uzkrājumus personīgajā ārkārtas fondā, kas būtu vienāds ar vismaz sešām mēnešalgām no jūsu pēdējās darba vietas vai arī ņemot vērā jūsu personīgās dzīves pamata vajadzību dārdzības. Kā uzņēmuma īpašniekam, jūsu ienākumi iesākumā pavisam noteikti nebūs stabili. Ārkārtas fonds var palīdzēt jums noturēties uz viļņa vairākus mēnešus brīžos, kad jūsu ienākumi nav tik augsti, kā parasti, lai spētu nosegt visus nepieciešamos ikdienas izdevumus. Tādā veidā jūs joprojām varēsiet koncentrēties uz veiksmīgas uzņēmējdarbības pasākumiem, nedomājot par to, kā apmaksāt šī mēneša elektrības rēķinu.

Automatizējiet sava uzņēmuma grāmatvedību ārpakalpojumā.

Neatkarīgi no tā, cik mazs vai liels ir jūsu ieplānotais bizness, jūs gūsiet neatsverami lielu labumu brīdī, kad nodosiet grāmatvedības funkcijas tam specializētam ārpakalpojumam. Mūsdienās grāmatvedības ārpakalpojuma izmaksas ir ļoti samērīgas un ietaupīs jums lielu devu galvassāpju, kas saistīti ar birokrātiju šajā jomā. Bez tam – ne visi mēs esam dzimuši grāmatveži, kur nu vēl pārzināt visus ar uzņēmuma grāmatvedību un finansēm saistītos likumus un ministru kabineta noteikumus. Jūs iegūsiet daudz vairāk brīvā laika, ko varēsiet veltīt sava biznesa labākai pārvaldībai.
Atlieciet naudu nodokļu maksājumiem.

Kad jūs esat pieraduši pie tā, ka nodokļus no jūsu algas jūsu vietā ietur un samaksā darba devējs, ir grūti apzināties, cik daudz jūs faktiski varat paturēt sev un cik būs jāsamaksā valstij. Bez tam – šis apstāklis gadu gaidā var būt ļoti mainīgs, tāpēc vienmēr ir vērts pakonsultēties ar savu grāmatvedības uzņēmumu, lai zinātu, kādām nodokļu rezervēm jums jābūt. Bez tam, kā uzņēmējdarbības īpašniekam jums būs jāmaksā vairāk kā tikai sociālās apdrošināšanas nodoklis vai pašnodarbinātā nodoklis. Nodokļi būs liela daļa no jūsu uzņēmējdarbības ikdienas rūpēm, tāpēc ir vērts to nomaksai gatavoties jau laikus, veicot akurātas prognozes un uzkrājumus.

Daudzas sievietes, tuvojoties kādam nozīmīgam pasākumam, vēlas izskatīties tā, kā nekad. Ir ļoti svarīgi atrast īsto balles kleitu, jo ar tās palīdzību mēs kļūstam pašpārliecinātākas un skaistākas, kā arī sms pengar. Tieši ar kleitas palīdzību mēs izceļam savu sievišķību, bet, diemžēl, šis ir apģērbs, kuru ir visgrūtāk izvēlēties un nopirkt. Lieliskas kleitas noslēpums, tā pat, kā jebkura cita apģērba, ir izcelt skaisto un nomaskēt nepilnības. Katrai sievietei ir jāpārzina savs augums, lai spētu saprast, ko izcelt. Vēl jo vairāk ir jāpazīst savs ķermeņa tips, jo tad ir iespēja atrast ideālo kleitu. Ir 6 ķermeņa tipi – trijstūris, taisnstūris, apvērsts trijstūris, smilšu pulkstenis, ovāls un dimants. Apskatīsim katra ķermeņa tipa izceļamās ķermeņa daļas.

Trijstūra ķermeņa tips

Ja tavs augums atbilst trijstūra formai, tad vislabāk ir izcelt plecu līniju. Tos jāizceļ, jo gurni ir lielāki, nekā pleci un, ja tos nomaskēs, tad pleci izskatīsies vizuāli vēl mazāki. Kleitās meklējiet izteiktas plecu līnijas, kā arī var izmantot plecu polsterējumu. Tādā veidā tiks radīts līdzsvars starp pleciem un gurniem. Ja augšdaļā ir izteiksmīgs izgriezums, tad arī uzmanība tiks vērsta uz to daļu. Vislabākās kleitas, kas samazina gurnu apjomu un A – silueta kleitas, ar piegulošu vidukli. Kleitas, kurām ir apjomīgi pleci, kā arī A – līnijas apakša, izskatīsies īpaši skaisti. Jums ir jāmēģina ar apģērba palīdzību uzmanību vērst uz ķermeņa augšdaļu.

Taisnstūra ķermeņa tips

Šāda tipa augumam piestāvēs kleitas ar iešuvēm viduklī, kā arī formas radīšana ar jostas palīdzību. Ļoti labi izskatīsies kleita bez piedurknēm vai atklātiem pleciem. Tieši šāda ķermeņa formas izceļ mežģīnes un volānus. Sievišķīgas formas piešķirs plati svārki ar sašaurinājumu viduklī lån trots betalningsanmärkning. Vislabāk ir izvēlēties kleitas, kurām ir kupli svārki, pieguloša jostasvieta, kā arī izgriezums vai rotājums, kurš pievērš uzmanību vai piešķir apjomu krūtīm un pleciem. Kleita ir jāmeklē tāda, kas spēj proporcionāli apģērbt ķermeņa augšdaļu un apakšdaļu, tajā pašā radot izteiksmīgu vidukli. Var vilkt vienkrāsainu piegulošu apģērbu, bet viduklī uzlikt platu jostu.

Apvērsta trijstūra ķermeņa tips

Šāda ķermeņa tipam piestāvēs kleitas ar dziļu V-veida izgriezumu. Apjomu vajadzētu likt uz gurniem, ne pleciem. Vislabāk izskatās kleitas bez piedurknēm, vai arī ar garām, piegulošām piedurknēm. Ja kleita ir uz lencītēm, tā pleciem lieks izskatīties platākiem. Būtu jāizvairās no uzkrītošām kakla līnijām. Vislabāko efektu radīs kleitas ar paaugstinātu vidukli un A-silueta svārkiem, toties arī labi izskatīsies svārki, kuri ir plīvojoši un krīt no jostasvietas. Vienkāršas, apspīlētas kleitas, ar paaugstinātu vidukli izskatīsies skaisti. Tāpat skaisti izskatīsies plata kleita ar V-veida izgriezumu aizmugurē, kas ir laba alternatīva un uzmanību pievērsīs kaklam. Ja ir gari mati, tad arī tos var sacelt augšā, lai radītu palielinātu efektu. Mērķis ir palielināt ķermeņa apakšdaļu, lai izlīdzinātu plecu un gurnu līdzsvaru. Ir iespēja arī radīt ilūziju, ka ķermeņa apakšdaļa ir apjomīgāka. Ir iespēja kombinēt atsevišķus apģērba gabalus, piemēram, augšdaļā vilkt kaut ko melnu, bet apakšdaļā ko baltu vai krāsainu.

Kaut gan radio vēl joprojām ir ļoti populārs un iecienīts, tas laika gaitā ir izmainījies un mūsdienās radio klausīšanās formāts krietni vien atšķiras no tā, kāds tas bija sākumā. Ar radio daudzi saprot tieši bezvadu informācijas pārraidi, izmantojot radioviļņus FM vai retāk AM frekvencēs, taču klasiskais radio, kas pārraida mūziku FM frekvencēs ir kļuvis otršķirīgs un daudz lielāku popularitāti gūst interneta jeb online radio. Kas tad īsti ir online radio un kāpēc tas kļuvis tik iecienīts klausītāju vidū?

Klasiskais jeb FM radio ir tas, ko mēs klausāmies tradicionālajos radioaparātos, noregulējot konkrētu staciju. Šis radio formāts vēl joprojām tiek plaši izmantots, jo tam ir savas priekšrocības, piemēram, tas ir pieejams pilnīgi bez maksas un nav nepieciešams interneta pieslēgums, lai klausītos radio pārraides, tomēr tam ir arī savi mīnusi. Radio staciju skaits FM diapazonā ir ļoti ierobežots. Ja radiostacijas (frekvences) šajā diapazonā atradīsies pārāk tuvu viena otrai, radio viļņi sajauksies un radīsies uztveres traucējumi. Tas nozīmē, ka katrā reģionā tiek piedāvāts ierobežots radiostaciju skaits. Tātad, ne visi var atrast radiostacijas, kas atbilst viņu vēlmēm un muzikālajai gaumei. Daudz plašāka radio staciju izvēle ir pieejama internetā.

Interneta radio nav atkarīgs no frekvenču diapazona. Tajā tiek izmantotas straumes jeb url-adreses un online radio var klausīties nevis tradicionālajos radioaparātos, bet gan dažādās digitālās ierīcēs ar interneta pieslēgumu, piemēram, datorā vai viedtālrunī. Šo adrešu skaists ir neierobežots un tieši tāpēc online radio staciju skaits ir milzīgs. Uz interneta radio neattiecas arī reģionālie ierobežojumi, proti, ikvienam ir iespēja klausīties online radio stacijas no visas pasaules. Precīzs online radiostaciju skaits nav zināms, bet tas ir mērāms vairākos simtos tūkstošu. Ikviens var izveidot savu online radiostaciju un vaidot tā saturu, bet bieži vien ir vajadzīgi kredīti (prestamos instantaneos), jeb tā sauktie aizdevumi lai iesāktu šo procesu un ta snozīmē, ka tas būs dārbi, jo vēlāk tev šie kre’diti būs jāatmaksā! Tāpēc ir ļoti daudz mazu interneta radiostaciju. Arī visiem labi zināmās radiostacijas, kas tiek pārraidītas FM frekvencēs, prasti tiek straumētas arī tiešsaistē, lai iegūtu lielāku klausītāju skaitu.

Tā kā šādu radiostaciju ir ļoti daudz, nereti ir grūti atrast kaut ko sev piemērotu. Šī iemesla dēļ, tiek veidotas interneta vietnes, kur var klausīties vairākus interneta radio un podkastus uz vienas platformas. Tajos iespējams arī lietot filtrus atlasīt radiostacijas, piemēram, pēc valodas, mūzikas žanra, satura specifikas utt. Tā ir lieliska iespēja atrast dažnedažādas online radiostacijas, kas pārraida tieši jums interesējošu saturu.

Arī par interneta radio izmantošanu nav jāmaksā (izņemot atsevišķas maksas stacijas), taču ir jāmaksā par interneta pieslēgumu. Izmantojot bezvadu internetu jeb Wi-Fi, ir jāmaksā vien savam interneta piegādātājam, taču, kā zināmas, bezvadu internets nav pieejams visur. Ja vēlaties klausīties online radio vietās, kur bezvadu interneta nav, ir jāpatērē mobilie dati, kas jau ir maksas pakalpojums. Rupji rēķinot, online radio, kas raida ātrumu 128 kbit, patērē 1 Mb minūtē. Tātad, vienā stundā tiek patērēti ap 60 Mb. Par spīti tam, online radio kļūst arvien populārāks un iecienītāks klausītāju vidū.

Varētu teikt, ka mēs pašlaik dzīvojam digitālajā laikmetā. Tas paver plašas iespējas ikvienā jomā, tajā skaitā arī vienkāršās ikdienas nodarbēs, kā piemēram, klausoties mūziku. Mūziku varam lejuplādēt internetā, straumēt jeb klausīties tiešsaistē, kā ari izvēlēties citu sev ērtu mūzikas klausīšanās formu. Tas liek uzdot jautājumu – vai tāda mūzikas (klausies iekš www.mcredit.mx) klausīšanās forma kā tradicionālais radio vēl ir aktuāla? Kā nekā radio mums ir jāklausās tāda mūzika, kāda dotajā brīdī tiek atskaņota, turklāt ar reklāmām un runas saturu pa vidu, kas apgrūtina vienkāršu mūzikas baudīšanu. No šāda viedokļa citi mūzikas klausīšanās formāti ir daudz ērtāki. Kā tad ir, vai plašās mūzikas klausīšanās iespējas izkonkurē radio, vai tomēr, nē?

Piemēram, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) 2016. gadā veikto aptauju rezultāti liecina, ka, kaut arī mūzikas straumēšanas apjomi gada laikā ir pieauguši aptuveni par 10%, radio vienalga ir populārākais mūzikas klausīšanās veids. Vairāk kā puse aptaujāto atzina, ka viņi mūziku klausās katru dienu un 75% apgalvoja, ka visvairāk klausās tieši tradicionālo radio. Protams, papildus tam, tiek izmantoti arī mūzikas straumēšanas portāli, interneta radio, kā arī liela daļa lejuplādē mūziku internetā. Mazāk ir tādu, kas iegādājas kompaktdiskus vai izmanto citas mūzikas klausīšanās iespējas.

Jāsaka gan, ka ir izteiktas atšķirības mūzikas patērēšanas veidos starp dažādām vecuma grupām. Jaunieši vairāk izmanto mūzikas straumēšanas un lejupielādes iespējas, kamēr radio ir aktuālāks gados vecākiem cilvēkiem. Visvairāk radio klausās tieši seniori, bet vismazāk jaunieši. Tas iezīmē nākotnes tendences, kas nav iepriecinošas radio industrijai. Visticamāk, jaunieši arī turpmāk izmantos mūzikas straumēšanas iespējas vai citus modernākos mūzikas klausīšanās veidus, kas nāks ar laiku. Nomainoties paaudzēm, ļoti iespējams, ka tradicionālais radio pazudīs un vietā stāsies interneta radio un podkāsti.

Iepriecinošā ziņa ir tā, ka daudzi klausītāji tiešām novērtē radio, nevis tikai klausās to sentimentalitātes dēļ vai tāpēc, ka neprastu rīkoties ar modernajām tehnoloģijām. Daudzi radio klausītāji atzīst, ka viņiem patīk tas, ka radio jau ir izveidoti dziesmu saraksti un pašam nav jādomā par to, kādas dziesmas tieši klausīties. Tāpat augtu tiek vērtēts tas, ka radio ir pieejams teju jebkurā vietā pilnīgi bez maksas. Pilnvērtīga radio straumēšana vai mūzikas lejupielāde internetā (ja tas tiek darīts legāli) ir par maksu, kamēr par radio nav jāmaksā – Portal de dinero mexicano.

Pašlaik par radio popularitāti un tā norietu varam nesatraukties. Radio mūzikas klausīšanās ziņā vēl joprojām ir līderis un izkonkurē visas jaunākās mūzikas klausīšanās iespējas. Tiesa, ar laiku tas varētu mainīties, taču tas nenozīmē, ka radio izzudīs pavisam. Visticamāk, mainīsies radio veidi un radio klausīšanās paradumi, bet radio pats par sevi nepazudīs, kamēr vien cilvēki gribēs klausīties mūziku.

Vispopulārākais radio formāts ir tieši mūzikas radio, kur lielāko daļu ētera laika aizņem tieši mūzika. Arī daudzos citos radio formātos starp runas saturu tiek atskaņota mūzika, jo tieši to klausītāji visvairāk vēlas dzirdēt. Tas nozīmē, ka ļoti liela loma tajā, cik populāra būs radiostacija ir tajā, kādu mūziku tā atskaņo. No malas varētu šķist, ka mūzikas izvēle un mūzikas sarakstu izvēle ir vienkāršs uzdevums, taču tā nebūt nav. Izvēlēties dziesmas, ko atskaņot nebūt nav viegli, jo jāņem vērā ļoti daudz faktoru, sākot no tehniskajām iespējām un beidzot ar klausītāju vēlmēm. Kā tad tiek veidoti dziesmu saraksti radiostacijām?

Par dziesmu sarakstu veidošanu atbild radiostacijas diskžokejs. Lielākajām radiostacijām pie dziesmu sarakstu veidošanas parasti strādā vairāki cilvēki un nereti tiek piesaistīti arī ārpakalpojumi, jo, kā jau minējām, mūzikas atskaņošanai ir gan tehniskā puse, gan arī radošā puse. Grūtākais nereti ir to visu apvienot, lai klausītāji varētu baudīt sev tīkamu mūziku, bez dažādām ķibelēm.

Pie tehniskās puses galvenokārt pieder raidlaika plānojums. Tas nozīmē, ka jāizveido saraksta tā, lai pa visu nebūtu pauzes un dziesmas secīgi varētu izkārtot vienu pēc otras, ņemot vērā pārējo programmu. Visas dziesmas nav vienādā garumā, tāpēc nereti tiek atskaņots tās dziesmas, kas labāk iekļaujas laikā, nevis tās, ko klausītāji tiešām vēlas dzirdēt. Tas arī nereti ir iemesls tam, ka viena un tā pati dziesma atkārtojas vairākkārt.

Par tehniskajiem aspektiem svarīgāk tomēr ir atskaņot to, ko klausītāji vēlas dzirdētu un tā jau ir vesela zinātne. Protams, katrai radiostacijai ir savs koncepts un ideoloģija. Ļoti bieži radiostacijas jau pārstāv kādu vienu konkrētu mūzikas žanru, kas jau mūzikas izvēli sašaurina, tomēr arī starp viena žanra dziesmām var būt liela atšķirība klausītāju pieprasījumā. Lai tiešām zinātu, ko klausītāji vēlas dzirdēt, lielākās radiostacijas veic nopietnus pētījumus. Izmantojot īpašu programmatūru un arī aptaujas, radiostacijas ievāc datus par klausītāju izvēli un mūzikas gaumi. Radio stacijām interesē, kādas dziesmas klausītāji vēlas dzirdēt, kā arī, kā auditorija sadalās pa segmentiem, lai varētu izveidot dziesmu sarakstus pēc katra segmenta vēlmēm. Tas nozīmē, ka, piemēram, vakarā, kad radio vairāk klausās jauni cilvēki, viņi pielāgo mūzikas izvēli tieši šim segmentam, bet no rītiem, citam.

Vēl, protams, daudzām radio stacijām ir arī noslēgti līgumi ar ierakstu kompānijām, kas uzliek viņiem pienākumu atskaņot konkrētu izpildītāju dziesmas noteiktā daudzumā un laikos. Tas attiecas tieši uz komerciālajām stacijām, kas pelna naudu ar mūzikas popularizēšanu. Arī dziesmu izvēlē zināmā mērā valda birokrātija un līgumsaistības, tāpēc nereti tiek atskaņota mūzika, kas varbūt, pat neatbilst radio stacijas pamata ideoloģijai.

Kā redzams, tas, kāda dziesma konkrētajā brīdī skan pa radio nav nekāda nejaušība. Katras dziesmas atskaņošana ir stratēģiski izplānota, lai maksimāli izpatiktu klausītājiem un citām radio iesaistītajām pusēm. Tas nav vienkārši, jo jāņem vērā ļoti daudz faktoru un arī jāsaprot, ka katra klausītāja personīgā gaume atšķiras.