progressivefm.lv

Radio – toreiz un tagad

Vēlies uzsākt savu biznesu? Veic finanšu sagatavošanās darbus!

Šķiet, ka mūsdienās teju katrs otrais cilvēks vēlas kļūt par uzņēmēju. Pēc ilgas plānošanas un prātošanas arī jūs esat izlēmis, ka varētu uzsākt sen izsapņoto biznesu. Jūs no visas sirds vēlaties būt pats sev par priekšnieku un kontrolēt savu profesionālā likteņa augšupeju. Tas patiesi izklausās varen pievilcīgi, un daudzi cilvēki to paveic itin veiksmīgi, taču, lai cik rožains šāds plāns neizklausītos pikavippi viikonloppuna, ir dažas lietas, kas jāzina, pirms jūs atsakāties no pašreizējā darba un pastāvīgiem ienākumiem, lai kļūtu pats par sava uzņēmuma īpašnieku.

Pieņemsim, ka jūs jau esat veicis izvēlētās darbības nišas pētījumu, uzzinājis, kas nepieciešams, lai veiksmīgi uzsāktu savu biznesu šajā jomā, un esat apspriedies ar citiem mazo uzņēmumu īpašniekiem vai neatkarīgiem uzņēmējiem, kas licis secināt, ka jums ir visas nepieciešamās zināšanas un attiecīgā personība, lai jūs būtu veiksmīgs. Tomēr pat tad mēs iesakām jums ņemt vērā šos dažus būtiskos soļus finanšu jautājumos, kas būtu jāievēro katram uzņēmuma īpašniekam.

Atdaliet personiskos bankas kontus no jūsu biznesa bankas kontiem.

Lai gan šis mazo uzņēmumu finanšu padoms var šķist gaužām vienkāršs, jūs būsiet pārsteigts, cik daudz mazo uzņēmumu īpašnieku ne tikai uzsāk uzņēmējdarbību savas mājas garāžā vai pagrabā, bet arī piesaista tai savu personīgo bankas kontu. Vēl pirms biznesa nodibināšanas, izveidojiet atsevišķu bankas kontu un turpmāk nekad nejauciet kopā biznesa un personīgos kontus.

Veiciet uzkrājumus personīgajā ārkārtas fondā.

Kad jūs uzsākat uzņēmējdarbību, jums būs nepieciešams daudz vairāk nekā vienkārši mazliet papildus naudas bankas kontā. Mēs iesakām vēl pirms darbības uzsākšanas, veikt uzkrājumus personīgajā ārkārtas fondā, kas būtu vienāds ar vismaz sešām mēnešalgām no jūsu pēdējās darba vietas vai arī ņemot vērā jūsu personīgās dzīves pamata vajadzību dārdzības. Kā uzņēmuma īpašniekam, jūsu ienākumi iesākumā pavisam noteikti nebūs stabili. Ārkārtas fonds var palīdzēt jums noturēties uz viļņa vairākus mēnešus brīžos, kad jūsu ienākumi nav tik augsti, kā parasti, lai spētu nosegt visus nepieciešamos ikdienas izdevumus. Tādā veidā jūs joprojām varēsiet koncentrēties uz veiksmīgas uzņēmējdarbības pasākumiem, nedomājot par to, kā apmaksāt šī mēneša elektrības rēķinu.

Automatizējiet sava uzņēmuma grāmatvedību ārpakalpojumā.

Neatkarīgi no tā, cik mazs vai liels ir jūsu ieplānotais bizness, jūs gūsiet neatsverami lielu labumu brīdī, kad nodosiet grāmatvedības funkcijas tam specializētam ārpakalpojumam. Mūsdienās grāmatvedības ārpakalpojuma izmaksas ir ļoti samērīgas un ietaupīs jums lielu devu galvassāpju, kas saistīti ar birokrātiju šajā jomā. Bez tam – ne visi mēs esam dzimuši grāmatveži, kur nu vēl pārzināt visus ar uzņēmuma grāmatvedību un finansēm saistītos likumus un ministru kabineta noteikumus. Jūs iegūsiet daudz vairāk brīvā laika, ko varēsiet veltīt sava biznesa labākai pārvaldībai.
Atlieciet naudu nodokļu maksājumiem.

Kad jūs esat pieraduši pie tā, ka nodokļus no jūsu algas jūsu vietā ietur un samaksā darba devējs, ir grūti apzināties, cik daudz jūs faktiski varat paturēt sev un cik būs jāsamaksā valstij. Bez tam – šis apstāklis gadu gaidā var būt ļoti mainīgs, tāpēc vienmēr ir vērts pakonsultēties ar savu grāmatvedības uzņēmumu, lai zinātu, kādām nodokļu rezervēm jums jābūt. Bez tam, kā uzņēmējdarbības īpašniekam jums būs jāmaksā vairāk kā tikai sociālās apdrošināšanas nodoklis vai pašnodarbinātā nodoklis. Nodokļi būs liela daļa no jūsu uzņēmējdarbības ikdienas rūpēm, tāpēc ir vērts to nomaksai gatavoties jau laikus, veicot akurātas prognozes un uzkrājumus.